Боровец - Зима 2018/2019

Хотел Феста Винтер Палас 5* - Боровец - Зима 2018/2019
www.festahotels.com

Локација : 150 м од ски лифт

Супер луксузен хотел сместен во прекрасна борова шума.Со својот уникатен стил и мебел претставува комбинација  на првокласна услуга и софистициран луксуз. Во склоп на хотелот има 2 ресторани, виски и караоке бар, 2 конферентни сали.

СПА Центар : внатрешен базен, сауна, парна бања, руска бања, релакс соба, романтична када, голем избор на терапии за лице и тело.

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА - 20% попуст за период на престој 02.12-20.12.2018 :

- минимален престој 2 ноќевања

- не се комбинира со други попусти

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 

15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2018 | 10% попуст за резервација и уплата до 31.10.2018 
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-20.12.2018, 08.01-15.02.2019, 05.03-09.04.2019 (не се комбинира со попуст за рана резервација, важи од 01.11.2018

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН

01.12-20.12.2018

21.12-27.12.2018

28.12-01.01.2019

02.01-13.01.2019

14.01-25.01.2019

16.02-04.03.2019

Вид на сместување | Период на престој

05.03-09.04.2018

 

 

26.01-15.02.2019

 

 

Двокреветна соба

2+1

44 €

59 €

105 €

68 €

57 €

55 €

Јуниор сјуит – студио

2+2

51 €

68 €

122 €

77 €

 

64 €

62 €

Aпартман

2+2

54 €

73 €

133 €

84 €

70 €

66 €

Еднокреветна соба

1+1

67 €

88 €

210 €

121 €

85 €

83 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера,  користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, релакс зона, интернет

Дополнителни услови : 

 Деца до 2.99 год. – бесплатно 
 Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – бесплатно 
 Второ дете и трето дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – 50% попуст 
 Возрасен на дополнително легло во соба – 30% попуст 
 Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 50% попуст 
 Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 90€, дете – 50€ 
 Доплата за Божиќна вечера на 25.12.2018 (задолжително) : возрасни – 40€, дете – 20€ 
 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

 

 

Borovets Hills 5*

  •  

 

  • Боровец – Зима 2018/2019

Хотел Borovets Hills 5* - Боровец - Зима 2018/2019
www.borovetshills-bg.com
Локација : на стаза, 3 км од центарот на Боровец

Хотелот ви нуди одлични можности за одмор, спорт и бизнис патувања. Со сите свои услови и удобности, се наоѓа во повисокиот и мирен дел на ски центарот, на 2 мин. од ски стазата Јастребец, од каде што скијачите имаат одличен пристап да уживаат во својот омилен спорт. Располага со одлично опремени капацитети за сместување, конферентна сала. 2 ресторани, лоби бар, ски гардеробер, ски училиште, детски кат.

СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, фитнес, турски амам, тепидариум, парна бања, сауна, релакс зона.

 

НОВИ СПЕЦИЈАЛНИ ЦЕНИ ЗА НОВИ РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ОД 15.11.2018 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 5% за резервација и уплата до 30.11.2018

БОНУСИ : 7=6 за период на престој од 20.01-09.02.2019 (попустите не се комбинираат)

Цените се по лице за 1 ноќ.

01.01-19.01.2019

28.12-31.12.2018

20.01-09.02.2019

10.12-27.12.2018

на база ПОЛУПАНСИОН

10.02-16.02.2019

17.02-23.02.2019

24.02-31.03.2019

Вид на сместување

 

 

01.04-30.04.2019

Двокреветна соба

2+1

54€

90€

44€

35€

Студио

2+2

62€

99€

51€

40€

Едноспален апартман

2+2

69€

106€

57€

45€

Двоспален апартман – лукс *цена за 4 лица

4+2

190€

265€

166€

132€

Еднокреветна соба

1

78€

/

65€

52€

АПАРТМАНСКИ ДЕЛ 3*

Двокреветна соба

2+1

44€

74€

37€

30€

Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, паркинг, интернет, транспорт до центарот (3 пати наутро и 2 пати попладне) 

Дополнителни услови :
 Деца до 3.99 год. – бесплатно
 Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло – 60% попуст од цената за лице
 Дете од 4-11.99 год. на редовно легло – 40% попуст од цената за лице
 Возрасен на дополнително легло – 30% попуст од цената за лице
 Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете – 40€
 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

 

 

 

 

 

 

Хотел Јастребец 4* - Боровец - Зима 2018/2019

 

Локација : на стаза, 3 км од центарот на Боровец

Ексклузивен хотел со уникатна локација за љубителите на спокојството и тишината. Нуди можност за незаборавни моменти. Во склоп на хотелот има 2 ресторани, голема тераса, лоби бар, пијано бар, ноќен клуб, спа центар.

СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, парна бања, хербална бања, финска сауна, лакониум, ледена фонтана, кнаип терапија, ледена фонтана, егзотични тушеви

 

 

 22.12-26.12.2018

27.12-05.01.2019

06.01-31.01.2019

01.02-03.03.2019

04.03-31.03.2019

ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА

 

 

 

 

 

1 возрасен

                       188.00 €

                        367.00 €

               148.00 €

                     178.00 €

                  124.00 €

ДВОКРЕВЕТНА СОБА 2+1

 

 

 

 

 

2 возрасни

                       190.00 €

                        369.00 €

               171.00 €

                     201.00 €

                  147.00 €

3 возрасни

                       221.00 €

                        442.00 €

               213.00 €

                     244.00 €

                  189.00 €

1 возрасен +1 дете ( 4- 11.99 год.)

                       190.00 €

                        368.00 €

               171.00 €

                     201.00 €

                  147.00 €

1 возрасен +2 деца (4 -11.99 год.)

                       206.00 €

                        426.00 €

               192.00 €

                     222.00 €

                  168.00 €

2 возрасни +1 дете (4 -11.99 год.)

                       206.00 €

                        400.00 €

               192.00 €

                     222.00 €

                  168.00 €

ЈУНИОР СЈУИТ 2+1

 

 

 

 

 

1 возрасен

                       283.00 €

                        483.00 €

               257.00 €

                     284.00 €

                  221.00 €

2 возрасни

                       283.00 €

                        483.00 €

               257.00 €

                     284.00 €

                  221.00 €

3 возрасни

                       314.00 €

                        556.00 €

               299.00 €

                     326.00 €

                  263.00 €

1 возрасен+1 дете ( 4- 11.99 год.)

                       283.00 €

                        483.00 €

               257.00 €

                     284.00 €

                  221.00 €

1 возрасен +2 деца (4 -11.99 год.)

                       299.00 €

                        514.00 €

               278.00 €

                     305.00 €

                  242.00 €

2 возрасни +1 дете (4 -11.99 год.)

                       299.00 €

                        514.00 €

               278.00 €

                     305.00 €

                  242.00 €

ЈУНИОР СЈУИТ 2+2

 

 

 

 

 

1 возрасен

                       329.00 €

                        526.00 €

               295.00 €

                     325.00 €

                  262.00 €

2 возрасни

                       329.00 €

                        526.00 €

               295.00 €

                     325.00 €

                  262.00 €

3 возрасни

                       361.00 €

                        599.00 €

               337.00 €

                     367.00 €

                  304.00 €

4 возрасни

                       392.00 €

                        672.00 €

               379.00 €

                     409.00 €

                  346.00 €

1 возрасен+1 дете ( 4- 11.99 год.)

                       329.00 €

                        526.00 €

               295.00 €

                     325.00 €

                  262.00 €

1 возрасен +2 деца (4 -11.99 год.)

                       345.00 €

                        558.00 €

               316.00 €

                     346.00 €

                  283.00 €

2 возрасни +1 дете (4 -11.99 год.)

                       345.00 €

                        558.00 €

               316.00 €

                     346.00 €

                  283.00 €

2 возрасни +2 деца ( 4- 11.99 год.)

                       361.00 €

                        589.00 €

               337.00 €

                     367.00 €

                  304.00 €

3 возрасни +1 дете ( 4- 11.99 год.)

                       377.00 €

                        631.00 €

               358.00 €

                     388.00 €

                  325.00 €

1 возрасен +3 деца ( 4- 11.99 год.)

                       361.00 €

                        589.00 €

               337.00 €

                     367.00 €

                  304.00 €

ВИЛА 2+2

 

 

 

 

 

1 возрасен

                       298.00 €

                        505.00 €

               267.00 €

                     294.00 €

                  218.00 €

2 возрасни

                       298.00 €

                        505.00 €

               267.00 €

                     294.00 €

                  218.00 €

3 возрасни

                       330.00 €

                        578.00 €

               309.00 €

                     336.00 €

                  260.00 €

4 возрасни

                       361.00 €

                        650.00 €

               351.00 €

                     379.00 €

                  302.00 €

1 возрасен +1 дете ( 4- 11.99 год.)

                       298.00 €

                        505.00 €

               267.00 €

                     294.00 €

                  218.00 €

1 возрасен +2 деца (4 -11.99 год.)

                       314.00 €

                        536.00 €

               288.00 €

                     315.00 €

                  239.00 €

2 возрасни +1 дете (4 -11.99 год.)

                       314.00 €

                        536.00 €

               288.00 €

                     315.00 €

                  239.00 €

2 возрасни +2 деца ( 4- 11.99 год.)

                       330.00 €

                        567.00 €

               309.00 €

                     336.00 €

                  260.00 €

3 возрасни +1 дете ( 4- 11.99 год.)

                       346.00 €

                        609.00 €

               330.00 €

                     357.00 €

                  281.00 €

1 возрасен +3 деца ( 4- 11.99 год.)

                       330.00 €

                        567.00 €

               309.00 €

                     336.00 €

                  260.00 €

Минимален престој – 7 ноќевања.

Во цената е вкучено: користење на внатрешен базен,тeрмална зона, паркинг, фитнес, интернет

Дополнителни услови :

 Деца до 4.99 год. – бесплатно

 Доплата за божиќна вечера (задолжително) : возрасни -60€, дете од 4-11.99 год. – 35€

 

 

Хотел Феста Чамкорија 4* - Боровец - Зима 2018/2019
www.festahotels.com

 

 

Локација : 1200 м од ски лифт

Се наоѓа во убавината на боровите шуми. Идеален за семеен или романитичен одмор во планината.  Располага со основен ресторан, лоби бар, ски гардеробер, паркинг.

СПА Центар : внатрешен базен, сауна, арома сауна, парна бања, релакс соба, фитнес, солариум, терапии за лице и тело, масажи

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 
15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2018 | 10% попуст за резервација и уплата до 31.10.2018 
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-20.12.2018, 08.01-15.02.2019, 05.03-09.04.2019 (не се комбинира со попуст за рана резервација, важи од 01.11.2018)

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН

01.12-20.12.2018

21.12-27.12.2018

28.12-01.01.2019

02.01-13.01.2019

14.01-25.01.2019

26.01-15.02.2019

16.02-04.03.2019

05.03-09.04.2019

Вид на сместување | Период на престој

Двокреветна соба

2+0

25 €

39 €

74 €

43 €

38 €

44 €

35 €

30 €

Јуниор сјуит – студио

2+2

30 €

44 €

80 €

49 €

43 €

50 €

40 €

35 €

Aпартман

2+2

34 €

51 €

95 €

58 €

50 €

59 €

46 €

41 €

Еднокреветна соба

1+1

38 €

58 €

108 €

65 €

57 €

67 €

53 €

45 €

Минимален престој : 5 ноќевања во новогодишниот период, 3 ноќевања во останатиот период

Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт со ски лифтовите, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, релакс соба, фитнес, паркинг, интернет

Дополнителни услови : 
 Деца до 2.99 год. – бесплатно 
 Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – бесплатно 
 Второ дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – 50% попуст 
 Возрасен на дополнително легло во студио или апартман – 25% попуст 
 Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 50% попуст 
 Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 55€, дете – 30€ 
 Доплата за Божиќна вечера на 25.12.2018 (задолжително) : возрасни – 30€, дете – 15€ 
 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Локација : во центарот на Боровец

Со својата одлична местоположба, на самото подножје на ски стазите, хотелот ви обезбедува одмор погоден за сите возрасти и нуди можност за рекреација и спортување. Во склоп на хотелот има 4 ресторани, барови, ноќен клуб, детски клуб, интернет, паркинг, спа центар.

СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, fish spa, фитнес, сауна, парна бања.

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% за резервација и уплата до 15.10.2018

Цените се на база ПОЛУПАНСИОН 

28.12-04.01.2019

20.01-23.02.2019

05.01-19.01.2019

14.12-27.12.2018

17.03-06.04.2019

Вид на сместување | Период на престој

(мин.3 ноќевања)

 

24.02-03.03.2019

04.03-16.03.2019

 

Двокреветна соба – стандард, поглед ресорт / цена по лице

2+1

                                 94,00 €

                              81,00 €

                              64,00 €

                      57,00 €

                       41,00 €

Двокреветна соба – стандард, поглед стаза / цена по лице

2+1

                                 99,00 €

                              87,00 €

                              69,00 €

                      62,00 €

                       47,00 €

Двокреветна соба – супериор, поглед ресорт / цена по лице

2+1

                                 115,00 €

                              96,00 €

                              75,00 €

                      67,00 €

                       49,00 €

Двокреветна соба – супериор, поглед стаза / цена по лице

2+1

                                120,00 €

                             101,00 €

                              80,00 €

                      72,00 €

                       55,00 €

Фамилијарна супериор соба -поглед ресорт / цена за соба

2+2

                                275,00 €

                             237,00 €

                              195,00 €

                      180,00 €

                        144,00 €

Фамилијарна супериор соба -поглед стаза / цена за соба

2+2

                                285,00 €

                             247,00 €

                            205,00 €

                       190,00 €

                       154,00 €

Супериор сјуит – едноспален апартман, поглед ресорт / цена за 2 лица

2+1

                                342,00 €

                            285,00 €

                            222,00 €

                    199,00 €

                     145,00 €

Супериор сјуит – едноспален апартман, поглед стаза / цена за 2 лица

2+1

                                359,00 €

                            302,00 €

                            239,00 €

                     215,00 €

                     162,00 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, користење на внатрешен базен, џакузи, термо зона, фитнес, ски гардеробер, интернет, паркинг.

Дополнителни услови : 

 Деца до 1.99 год. – бесплатно

 Дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во двокреветна стандард или супериор соба – доплата 23€ на ден

 Прво и второ дете од 2-13.99 год. сместени во фамилијарна соба – бесплатно

 Дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во супериор сјуит – доплата 23€ на ден

 Еден возрасен сместен со деца до 11.99 год. – возрасен плаќа за еднокреветна соба, децата доплаќаат 23€ на ден

 Доплата за еднокреветна соба – 50% од цената за во двокреветна соба

 Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 70€, дете – 35€

 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

 

Хотел Рила 4* - Боровец - Зима 2018/2019
www.rilaborovets.com

 

 

 

 

 


Официјален застапник


Официјален застапник