Верона-Lido di Jesolo-Бурано-Мурано-Венеција (ПОАЃАЊЕ ОД ГЕВГЕЛИЈА)

За романтичарите Венеција е остварување на сонот. Позната како и “Огледало на душата“, “Кралица на Јадранот“, “Градот на вода“, “Градот на мостовите и каналите“... Венеција е една од најпосакуваните туристички дестинации.

Виена

Tермин: 26 Април  

Хотел Маврово (Фершпед)

 

Будимпешта - Велигден

БУДИМПЕШТА - СЕНТ АНДРЕА - ВИЕНА

ИСТАНБУЛ со Принцески острови 3НП

Термин: 25 Април  

ВЕЛИГДЕН ВО КУЌАТА НА БОГОРОДИЦА

КУШАДАСИ-ПАМУК КАЛЕ-ЕФЕС-ИЗМИР (25.04.2019 – 29.04.2019)

Боровец - Зима 2018/2019

Хотел Феста Винтер Палас 5* - Боровец - Зима 2018/2019www.festahotels.com

Велигден на Санторини

Термин : 25 Април  

Азурен Брег 3ББ - Велигден

МИЛАНО-НИЦА-СЕНТ ТРОПЕЗ-КАН-ЕЗ-МОНАКО-МОНТЕ КАРЛО

Венеција - Велигден

ФИРЕНЦА - СИРМИОНЕ - ВЕРОНА

АТИНА 2НП

Атина - главен град и најголем во Грција колевка на модерната цивилизација. Модерна Атина е космополитски град додека старогрчка Атина била моќна град-држава и познат филозофски центар - родно место на Сократ, Перикле, Софокле, значајни филозофи....

КРФ

Велигден на КРФ ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 5.900 денари Празник за паметење и зближување кон БогаАвтобус 4 дена / 2 ноќи

ФИРЕНЦА - CINQUE TERRE

ПИЗА-ЧИНКВЕ ТЕРЕ-СИЕНА-САН ЏИМИЊАНО-ФИРЕНЦА

Чартер Програми Турција - Лето 2019


Официјален застапник


Официјален застапник