Нова година во Париз

Париз-градот на светлината, високата мода, француската револуција,историја и култура... Спомнувањето на неговото име никого не остава равнодушен. Оние кои биле во овој град носат незаборавни спомени и прекрасни мигови поминати покрај Сена, широките париски булевари, и најубавата авенија на светот-Елисејските полиња...

Ден 1 - 30.12.2016 (петок)

Состанок на групата на аеродром во Скопје во 04.30 часот.Полетување за Париз преку Загреб во 05.50 од Скопје,со вклучени пијалоци и оброк во авион.Слетување во Париз во 11:05. Превоз до градот и три часовен панорамски разглед . Елисејските полиња, Триумфалната капија, плоштадот Конкорд, црквата Мадлена, операта Гарние, плоштадот Вандом,музејот Лувр, островот Сите, латински кварт, Богородичната црква, Сорбона, Луксембуршки парк, Инвалидите, Трокадеро,Факултативна оганизирана прошетка со брод по Сена,во времетраење од 1 час и половина.Организирана факултативна вечера во национален француски ресторант.Враќање во хотел.Ноќевање.

Ден 2 - 31.12.2016 (сабота)

Појадок. Во 08.30 часот факултативна полудневна посета на дворецот Версај и парковите.Од Версај со истиот превоз се патува до латинскиот кварт и се посетуваа Богородичната црква .Слободно време за прошетка,шопинг и ручек.Факултативна посета на Ајфеловата кула. Враќање во хотел.Во вечерните часови организирана заедничка посета на Елисејските полиња каде што се прославува  Новата година. СРЕЌНА НОВА 2017  ГОДИНА! Враќање во хотел. Ноќевање

Ден 3 - 01.01.2017 (недела)

Појадок. Во 09:00 факултативна  посета на забавниот парк Дизниленд..Враќање во хотел во 20.00 часот.За оние кои сакаат да останат во Париз организирани прошетки по парковите и мостовите на реката Сена.општината, центарот Помпидур, улицата Риволи.Посета на МонМартр со туристичко вовче кое поаѓа  од улицата Пигал,наспроти кабарето Мулен Руж. Заеднички организиран (факултативен) ручек и дегустација на Soupe d’oignon на Мон Мартр-квартот на сликарите..Ноќевање

Ден 4 - 01.02.2017 (понеделник)

 Појадок. Во 09:00 факултативна три часовна посета на музејот

Лувр(превоз со метро). Разглед  на операта Гарние однадвор ,посета на Галеријата Лафајет ,парфимеријата Фрагонар.Слободно време за ручек.Враќање во хотел.. Во вечерните часови организирана прошетка на Монмартр (превоз со метро).. Факултативна посета на Француското кабаре Мулен Руж,представа во 23 часот,или. вечера во традиционален француски ресторан на Елисејските полиња.Враќање во хотел.Ноќевање

 

Ден 5 - 01.03.2017 (вторник)

Појадок..Одјавување од хотелот, Организиран превоз до аеродром од хотелот во 09:30 часот. Полетување за Загреб во 12.35 часот, слетување во 14:25.Можност за полудневна индивидуална посета на Загреб.Полетување  од Загреб  во 21:15 ,слетување во 22:45 часот во Скопје.

 

 

Цена: 399 еур / 24.660 мкд

 

Во цената се вклучени следниве услуги

 • Авио билет на релација Скопје-Париз-Скопје
 • 4 ноќевања со појадок во хотел со 3*Ibis La Defance
 • http://www.ibis.com/gb/hotel-0771-ibis-paris-la-defense-centre/index.shtml или сличен на него
 • Организиран превоз со автобус од аеродром до хотел и обратно
 • Тричасовен разглед на Париз со автобус
 • Пешачките тури кои се наведени во програмата:Посета
 • на Ајфеловата Кула,Мон Мартр со црквата Свето срце ,Пигал,Мулен Руж,Елисејските полиња,Триумфалната капија,Латински Кварт со Богородична црква,Трокадеро,Галеријата Лафајет, Музејот Фрагонар,Операта Гарние,.Плоштадите Конкорд,Вандом,парковите Тујлери ,Ла Дефанс...
 • Организација на патувањетои сигурна реализација на факултативните екскурзии
 • Придружник од Агенцијата за целиот престој во Париз

 

Во цената не се вклучени следниве услуги:

 

 • Аеродромски такси 139 еур/ 8.590 мкд ,со вклучен чекиран багаж , пијалок и оброк во авион
 • Превозот со метро и автобус во Париз (цена околу 14 еур карнет за 10 возења)
 • Влезница за Ајфелова Кула ( влезница до 2-риот спрат околу 10 еур)
 • Посета на Лувр 35 еур влезница+водич(со метро)за лица до 18 год. -15 еур
 • Посета на Версај - 60 еур влезница+водич ,за лица до 18 год. 40 еур(се патува со автобус или брз воз од хотел )
 • Влезница за брод по Сена 15 еур (се патува со метро)
 • Посета на Операта Гарние 10 еур-влезница
 • Посета на Мулен Руж со представа (цена од 120 еур со пијалок ½ шампањ и место за седење) за превоз + 20 еур( со автобус)
 • Вечера или ручек во ресторан од 12 еур без пијалок
 • Задолжително здравствено и патничко осигурување 155 мкд.

Важна напомена:

 • Плаќањето е задолжително во денари
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош, валиден мин 120 дена од денот на

враќањето (виза не е потребна)

 • Kраен рок за откажување на аранжманот од страна на агенцијата 7 дена пред патување
 • За резервација задолжителна уплата аванс од 30% од вкупниот износ, целосна доплата 15 дена пред патување
 • За реализација на аранжманот потребен е минимум од 20 патници

 


Официјален застапник


Официјален застапник