Закинтос

Островот на желките, бисерот на Јонското море. Веќе 8 години е дел од нашата понуда. Препознатлив по плажата “Navagio”, од која навистина застанува здивот. До неа се доаѓа само преку море, со брод. Но, таа е само една од многуте прекрасни плажи на целиот остров. До Закинтос се стига со траект (1.30мин.) од пристаништето Килини. Пристигнувате во главниот град  Занте, навистина прекрасно место, кое со тесните и мали улички, полштадот, потсетува на Италија. Заштитник на градот (островот) е Св. Дионисиос. Над градот се наоѓа Bochali, од каде има прекрасна глетка на целиот остров.

Најпознати се Куќата “Porto Davia” се наоѓа во Аргаси, кон крајот на ова мало туристичко место, во исклучително мирен дел, на самата плажа. Утринско кафе со поглед на море, во двор со палми и релаксирачко зеленило. Во вечерните часови можете да уживате слушајќи ги морските бранови. Сите соби имаат комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима уред (се доплаќа) и тераса. 


Куќa “Porto Davia” - Аргаси

Термин

Ноќевања

Цена по лице
поглед позади
студио

Цена по лице
 поглед море
студио

Цена по лице
поглед море
апартман

Цена за 3 лице

02.06

7

7.380 (119)

8.000 (129)

8.620 (139)

4.960 (80)

09.06

7

8.000 (129)

8.620 (139)

9.240 (149)

5.580 (90)

16.06

7

8.620 (139)

9.240 (149)

9.860 (159)

6.200 (100)

23.06

7

9.240 (149)

9.860 (159)

10.480 (169)

6.200 (100)

30.06

9

12.340 (199)

13.580 (219)

14.200 (229)

6.200 (100)

09.07

9

13.580 (219)

14.200 (229)

16.680 (269)

6.820 (110)

18.07

9

17.300 (279)

18.540 (299)

19.160 (309)

6.820 (110)

27.07

9

17.300 (279)

18.540 (299)

19.160 (309)

6.820 (110)

05.08

9

17.300 (279)

18.540 (299)

19.160 (309)

6.820 (110)

14.08

9

13.580 (279)

18.540 (299)

19.160 (309)

6.200 (100)

23.08

9

13.580 (219)

14.820 (239)

15.440 (249)

6.200 (100)

01.09

7

8.620 (139)

9.240 (149)

9.860 (159)

5.580 (90)

08.09

7

8.000 (129)

8.620 (139)

9.240 (149)

4.960 (80)

15.09

7

7.380 (119)

8.000 (129)

8.620 (139)

4.960 (80)

22.09

7

6.760 (109)

7.380 (119)

8.000 (129)

4.960 (80)

 

Напомени и услови:

 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

 • Цените во табелите се дадени во денари и евра, по лице за пакет аранжман од 7 и 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз 

 • За аранжман со сопствен превоз се одбива 1.550мкд.(25 евра ) за возрасни и 930мкд.(15 евра ) за деца до 12 години.

 • Термините во табелите се денови на тргнување од Скопје во 18.00 часот, состанок на групата во 17.30 часот, аранжманот започнува следниот ден
  Автобуски превоз без аранжман по лицеВозрасни 4.960 мкд. (80 евра)

 • Деца до 12 години 3.410 мкд. (55 евра)

 • Задолжително патничко-здравствено осигурување, информации во агенцијата

 • Во случај на промена на времето на тргнување на траектот од  Килини до Закинтос и обратно, агенција го задржува правото на промена на програмата
  Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.

 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио/ апартман 

  Термините во табелите се денови на тргнување од Скопје во 18.00 часот (на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“), а состанок на групата во 17.30 часот, аранжманот започнува следниот ден. Тргнувањето од Грција е од место и време кои се договараат со придружникот-пратител на групата.
  Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии. 

 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.


Официјален застапник


Официјален застапник