Милано

Авион 5 дена / 4 ноќевања со појадок

 

1 ден. (среда)
СКОПЈЕ – МИЛАНО
Полетување за Милано во 10:25 часот. Пристигнување во Милано во 12:20 часот. Индивидален трансфер до хотел, сместување. Ви предлагаме прошетка низ центарот на Милано по една од најпрестижните улици на Милано, Via Montenapoleone, позната по бројните бутици со роба од врвни дизајнери кои ги диктираат светските модни трендови. Ноќевање.

Повеќе...

Барселона

Барселона

Авион / 4 дена / 3 ноќевања со појадок

 

Импресивните и необични градби на Антонио Гауди го чинат овој град единствен, благодарение на широкоградиот дух на Шпанците тој не е само станица на илјадници туристи туку и место каде ќе ја почуствувате топлината на домот.

Повеќе...

Амстердам

Амстердам - Градот на вода !!!
Авион 3 дена / 2 ноќевања

Амстердам, град со импресивна архитектура, град кој лежи на бреговите на две водни маси, заливот Ајселмер и реката Амстел. Град кој спие на 160 канали кои го делат на околу 90 островчиња, поради што гордо го носи епитетот - Венеција на Западна Европа. Центарот на Амстердам го краси плоштадот Дам на кој се наоѓа класицистичка кралска палата од 17 век - втората резиденција на кралското семејство, реформистичката Нова Црква од 15 век, и шопинг улицата Калверстрат.

Повеќе...

Дортмунд

Дортмунд е стар град, и има многу богата историја. Многу од историски предмети на градот, кои биле собрани во текот на годините се изложени во музеи, и тие можат да бидат видени од страна на туристите кои сакаат да дознаат повеќе за овој дел од светот. Постојат многу различни видови на музеи наоѓаат во Дортмунд. Музеите можат да понудат разновидна содржина од оние кои што ја нудат ликовната уметност, наука, антички артефакти, и многу повеќе.

Повеќе...

Малме

Лоциран во југозападна Шведска, Малме - некогашно рибарско пристаниште, денес претставува современ град со богатата историја, прекрасна архитектура, многубројни паркови и исклучително космополитски дух. Во 2007 година овој град беше прогласен за еден од 15те најзелени градови на планетата. Многубројните концертни и културни случувања, во 2013 година град домаќин на Евровизија, како и поврзаноста со Копенхаген се лајтмотив повеќе за посета на овој град.

Повеќе...

Ајндховен

Ајндховен со сигурност не е првиот град кој што ќе ви падне на памет да го посетите при пристигнување во Холандија, но дефинитивно е град кој е вреден за посета. Компарирано со Амстердам, Утрехт или Хаг овој град е сосема спортивно од нив. За разлика од каналите и старите куќи на овие градови, Ајндховен Ви нуди модерна архитектура, уникатана комбинација од уметност и дизајн во музеите, галерии и настани, музички и културни случувања во неколкуте концертни сали, театри и бучен ноќен живот во околните пабови, кафулиња, барови, клубови кои секој од нив се приказни самите за себе.

Повеќе...


Официјален застапник


Официјален застапник