Милано

Авион 5 дена / 4 ноќевања со појадок

 

1 ден. (среда)
СКОПЈЕ – МИЛАНО
Полетување за Милано во 10:25 часот. Пристигнување во Милано во 12:20 часот. Индивидален трансфер до хотел, сместување. Ви предлагаме прошетка низ центарот на Милано по една од најпрестижните улици на Милано, Via Montenapoleone, позната по бројните бутици со роба од врвни дизајнери кои ги диктираат светските модни трендови. Ноќевање.

Повеќе...

Барселона

Барселона

Авион / 4 дена / 3 ноќевања со појадок

 

Импресивните и необични градби на Антонио Гауди го чинат овој град единствен, благодарение на широкоградиот дух на Шпанците тој не е само станица на илјадници туристи туку и место каде ќе ја почуствувате топлината на домот.

Повеќе...

Амстердам

Амстердам - Градот на вода !!!
Авион 3 дена / 2 ноќевања

Амстердам, град со импресивна архитектура, град кој лежи на бреговите на две водни маси, заливот Ајселмер и реката Амстел. Град кој спие на 160 канали кои го делат на околу 90 островчиња, поради што гордо го носи епитетот - Венеција на Западна Европа. Центарот на Амстердам го краси плоштадот Дам на кој се наоѓа класицистичка кралска палата од 17 век - втората резиденција на кралското семејство, реформистичката Нова Црква од 15 век, и шопинг улицата Калверстрат.

Повеќе...

Дортмунд

Дортмунд е стар град, и има многу богата историја. Многу од историски предмети на градот, кои биле собрани во текот на годините се изложени во музеи, и тие можат да бидат видени од страна на туристите кои сакаат да дознаат повеќе за овој дел од светот. Постојат многу различни видови на музеи наоѓаат во Дортмунд. Музеите можат да понудат разновидна содржина од оние кои што ја нудат ликовната уметност, наука, антички артефакти, и многу повеќе.

Повеќе...


Официјален застапник


Официјален застапник