Хотел Маврово (Фершпед)

 

Прага - Нова Година 2019

Нова Година 2019 - Фиренца - Тоскана

Фиренца - Лука- Пиза -  Сиена - Сан Џимињано 

РИМ - Нова Година 2109

1 ден28.12.2018 СКОПЈЕ    Состанок на групата во 14:30ч на паркингот спроти спортски центар Борис Трајковски. Поаѓање во 15:00ч. Се патува преку гр.премин Табановце, Србија, Хрватска, Словенија. Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности.   2 ден...

Будимпешта Нова Година

1 ден29.12.2018 - СКОПЈЕ - БУДИМПЕШТА  Состанок со групата во 16:30ч. на паркингот пред спортски центар „Борис Трајковски“ и поаѓање за Будимпештаво 17.00 ч. Ноќно возење преку Србија со попатни паузи за одмор и царински формалности.   2 ден30.12.2018...

Боровец - Зима 2018/2019

Хотел Феста Винтер Палас 5* - Боровец - Зима 2018/2019www.festahotels.com

Хотел СВЕТИ НИКОЛА 3* - Сандански НГ 2019

Хотел СВЕТИ НИКОЛА 3* – Сандански НОВА ГОДИНА 2019  

НОВИ САД - Нова Година

НОВИ САД ФРУШКА ГОРА и СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ

Софија - Нова Година

ХОТЕЛ ФЕСТА - ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНАХотелот e на локација која овозможува брз пристап до центарот на Софија, како и до Музејот на национална историја, Бојанската црква која датира од 1259 година која е под заштита на УНЕСКО и националниот парк...

БОЖИЌ ВО ИЗРАЕЛ

БОЖИЌ ВО ИЗРАЕЛ со авион

НОВА ГОДИНА 2019 – ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ

Атина Нова Година

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО:29.декември (сабота)                   СКОПЈЕ - АТИНА  

Истанбул 2НП - Нова година 2019

€99,00 Главниот град на 3 империи ќе ве освои бидејќи е многу повеке од само име од историјата. Ова е еднинствениот град кој поврзува 2 континенти, град на спротивности и на извонредни традиционални вредности. Многумина го нарекуваат „Главниот град на...

Виена Нова Година

Виена за време на Новогодишните празници нуди прекрасна програма со возбуда во текот на денот и ноќта. На 31-ви Декември, стариот град на Виена центарот го претвора во огромна забавна зона. Најголемата забава е загарантирана на Патека на Нова...

Азурен Брег 3НП - Нова Година

МИЛАНО-НИЦА-СЕНТ ТРОПЕЗ-КАН-ЕЗ-МОНАКО-МОНТЕ КАРЛО

ВЕРОНА и ВЕНЕЦИЈА

ЕЗЕРАТА НА ИТАЛИЈА И ГРАДОВИТЕ НА ENZO FERRARI

Профил

Дори ТравелДПУТ Дори егзистира од 1992 година со основна дејност превоз на патници. Во 2004 година отвара своја деловница - туристичка агенција ДОРИ- денес со комплетна и квалитетна услуга цврсто стои на пазарот.


Туристичка агенција ДОРИ поседува лиценца "А" за вршење туристичка дејност, со број 207,одобрена од Министерството за економија на Република Македонија.


Би сакале посебно да го насочиме Вашето внимание кон трансфер услугите кои Ви ги нудиме. Располагаме со шест автобуси од кој три се високо туристички ( 50 седишта), 4 минубуси( 20 седишта), 1 минибус(23 седишта), 1 комбе( 8 седишта) и еден автомобил.Со ваквиот капацитет на возила секогаш Ви стоиме на располагање најбрзо и најсигурно да стигнете до Вашата посакувана дестинација.


Со помош на дирекниот пристап до AMADEUS системот,во можност сме да Ви обезбедиме најповолни авионски билети за сите континенти,од реномираните авионски компании: MAT, JAT, Malev, Turkish airlines, Croatia airlines, Austrian и многу други.
Ви нудиме и автобуски билети како за редовните така и за сезонските линии во текот на летниот и зимскиот период.


Од областа на туризмот,Ви стоиме на располагање за организарање на екскурзии во Македонија и надвор од неа, хотелско и приватно сместување, лиценцирани туристички водичи. Организираме посета на саеми, семинари, советувања и конгреси.

Исто така во соработка со осигурителните компании Триглав , Еуролинк, и Кроација издаваме полиси за патничко и здравствено осигурување.

ТА ДОРИ денес е официјален застапник за WESTERN UNION -светска организација за брз трансфер на пари.


Официјален застапник


Официјален застапник