1-ви МАЈ НА САНТОРИНИ

НАЈРОМАНТИЧНИОТ ОСТРОВ НА СВЕТОТ(4 ноќевања, 7 дена)РЕДОВНА ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ  –  219 ЕУР/ 13.580,00 ДЕН.ЗА УПЛАТА ДО 23.03.2018 –  199 ЕУР/12.340,00 ДЕН. 

Азурен Брег

Термин 05 Април

Азурен Брег

МИЛАНО-НИЦА-СЕНТ ТРОПЕЗ-КАН-ЕЗ-МОНАКО-МОНТЕ КАРЛО

Венеција

Термин: 05 Април

CINQUE TERRE

Термин 05 Април

Прага

Термин 05 Април

Велигден на Санторини

Термин 05 Април

КРФ

Велигден на КРФ ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 5.900 денари Празник за паметење и зближување кон БогаАвтобус 4 дена / 2 ноќи

Фиренца (Cinque Terre)

ПИЗА-ЧИНКВЕ ТЕРЕ-СИЕНА-САН ЏИМИЊАНО-ФИРЕНЦА

РИМ

ПИЗА-РИМ-ФИРЕНЦА

ПРАГА-КАРЛОВИ ВАРИ-ДРЕЗДЕН-ВИЕНА 3НП

ПРАГА-КАРЛОВИ ВАРИ-ДРЕЗДЕН-ВИЕНА 3НП

БУДИМПЕШТА, ВИЕНА И СЕНТ АНДРЕА

БУДИМПЕШТА-СЕНТ АНДРЕА-ВИЕНА

АТИНА 2НП

Атина - главен град и најголем во Грција колевка на модерната цивилизација. Модерна Атина е космополитски град додека старогрчка Атина била моќна град-држава и познат филозофски центар - родно место на Сократ, Перикле, Софокле, значајни филозофи....

МИНХЕН – ДВОРЦИТЕ НА БАВАРИЈА

Минхен – Баварска “Метропола со душа”, еден од најубавите градови во Германија, културен и боемски центар, град со бројни историски споменици кои зборуваат за вековните Баварски владетели од династијата Вителсбах, многубројни ремек дела од...

ИСТАНБУЛ 3НП

Термин 07 Март   1 ДЕН 07.01.2018  СКОПЈЕ-ИСТАНБУЛ:

ВЕНЕЦИЈА

ВЕНЕЦИЈА 2НП - ТРСТ - ФИРЕНЦА - СИРМИОНЕ - ВЕРОНА   Термин: 07 Март  

ВЕРОНА-МИЛАНО-ЏЕНОВА-ЛУГАНО-КОМО

“Северниот Бисер”на Италија како го нарекуваат Милано,  со бурна историја и стари градби, денеска е центар на Светската Мода. Се е предодредено на Модата , од Архитектурата до спомениците и начинот на живот. Тука ќе уживате во ремек делото на...

8-МИ МАРТ СКОПЈЕ-ПРАГА-ДРЕЗДЕН-ВИЕНА-СКОПЈЕ

Термин 08.03.2017-13.03.2017  

БАРСЕЛОНА 5 Дена / 4 ноќевања

Хотел МОНА - Златибор

Хотел Мона се наоѓа во срцето на Златибор, така што неговата поставеност е во близина на сите туристички содржини. Хотекот располага со 14 двокреветни соби и 14 дополнителни соби кои се споени со врата и по потреба може да бидат 7 апартмани или 14...

Копаоник - JAT Апартмани

Златибор

Локација: сместен во мирниот дел на Златибор, на 230 км од БелградКапацитет: 19 двокреветни соби, 6 луксузни апартмани Содржини: ресторан, бар, кафе тераса, wellness центар (џакузи, сауна,фитнес), игротека ,конгресна сала, паркинг Опременост на...

БУКУРЕШТ, СИНАЈА, БРАШОВ И СНАГОВ

29 Април ( петок ) СКОПЈЕ - БУКУРЕШТСостанок на групата во 18:30 часот на паркингот спроти хотелот ''Holiday Inn''. Поаѓање за Романија во 19:00 часот.

МАДРИД, ТОЛЕДО И ВАЛЕНСИЈА

Мадрид, Толедо и Валенсија - една поинаква приказна  

ВЕЛИГДЕН ПРЕД МОШТИТЕ НА СВЕТА ПЕТКА

(ЈАШИ-БРАШОВ-СИНАИА-БУКУРЕШТ) (28.04.2016-03.05.2016)

ВЕЛИГДЕН ВО КУЌАТА НА БОГОРОДИЦА

(КУШАДАСИ-ПАМУК КАЛЕ-ЕФЕС-ИЗМИР)


Официјален застапник


Официјален застапник